تاریخچه آفاق

دوره اول:

در سال 1382 با توجه به نیاز شدید صنعت کشور (نفت، گاز پتروشیمی و …..) در زمینه تامین تجهیزات آزمایشگاهی و فنی، موسسین شرکت تصمیم بر تاسیس شرکت گرفتند. که فعالیت آن تا اواسط سال1385 که در لیست شرکتهای خارجی قرار داده شد، ادامه داشت. در این مدت شرکت تنها در زمینه تجهیزات رادیوگرافی صنعتی RT فعالیت می­نمود.

دوره دوم:

در اواسط سال 1385با تنظیم سیستم مدیریت ISO و جذب افراد متخصص در بخش بازرگانی و مهندسی فـروش ، شرکت فعالیت های گسترده ای را در زمینه تجهیزات آزمایشات غیر مخرب و بخس پزشکی هسته ای آغاز نمود که تا اواسط سال 1387 ادامه داشت.

دوره سوم :

این دوره را می­توان دوره سرنوشت ­ساز همراه با تحولی عظیم در صنعت ایران برشمرد. در تاریخ 01/11/1387 و با شروع پروژه­های مختلف جدید در کل  کشور(استانها و شهرستانها)، گسترش روزافزون پروژه­های تخصصی، کمیت و کیفیت خدمات، ارتقاء یافت. در دوران فوق، فعالیت­های بی­شماری در گروه آفاق صورت گرفت. تغییر ساختار شرکت و فعالیت آن به عنوان یک شرکت مستقل خصوصی در سال1387 را می توان به عنوان مهمترین رویداد این دوره قلمداد کرد. اصلاح ساختار قدیمی شرکت و اجرای مکانیزاسیون و اتوماسیون شبکه شرکت، ایجاد سرویس های نوین و متنوع نظیر تامین تجهیزات ساختمان سازی روز دنیا و تجهیزات مهندسی ،  و دهها خدمت دیگر را موجب گردید. رفته رفته و با بدست آوردن جایگاه واقعی شرکت به عنوان مهمترین عضو تامین تجهیزات، این مجموعه توانست همکاری سایر نهادهای خصوصی و دولتی را جلب کرده و ارایه خدمات تامین تجهیزات را از طریق تامین کنندگان خود سامان بخشد.

در همین راستا شرکت آفاق تجهیزات ساختمانی به منظور اجرای طرح­های تامین تجهیزات، در مناقصات اصلی دولتی و نیمه دولتی و غیره مشارکتی گسترده و حضوری فعال داشت. با توجه به توسعه روزافزون نیاز کشور به تجهیزات ساختمانی  و ارتقای فناوری­های نوین ارتباطی، شرکت آفاق بمنظور ارتقای خدمت­ رسانی به مشتریان تصمیم به تاسیس زیرمجموعه های خود در استانها و شهرستانهای مختلف دارد تا گامی هر چه بلندتر در راستای خدمت به جامعه فنی و آزمایشگاهی کشور بردارد.